Biosanitizer I


Koncentrat do mycia i dezynfekcji narzędzi

 3 - w- 1= czyści, dezynfekuje, pielęgnuje

 butelka biosanitizer I

Biosanitizer I przeznaczony jest do ręcznego mycia i dezynfekcji termostabilnych instrumentów wszystkich typów, jak i do stosowania w myjkach ultradźwiękowych.

Dzięki pH=7 zapewnia dużą kompatybilność materiału dla wszystkich rodzajów instrumentów, w tym najbardziej czułych instrumentów obrotowych, wierteł, narzędzi wykonanych z metali NiTi, węglika wolframu, stali, tworzyw sztucznych, szkła, porcelany, gumy i silikonu.

Narzędzia w środku Biosanitizer I można moczyć nawet kilka godzin bez ryzyka korozji lub przebarwień.

Ponieważ jest w postaci koncentratu sami decydujemy jakie stężenie środka gotowego jest nam potrzebne. Producent zaleca stosowanie trzech stężeń: 0,5%, 1%, 2% w zależności od zabrudzeń narzędzi. Jest to środek niezwykle wydajny- z 750 ml możemy uzyskać nawet do 150 litrów gotowego do użycia roztworu (roztwór 0,5 %).

Dzięki innowacyjnej elektrolizie inhibitorów, Biosanitizer I nie tylko dezynfekuje i czyści, ale chroni przed korozją, przywraca blask narzędzi po każdym zastosowaniu.

Kompozycja Biosanitizer jest wolna od lotnych związków organicznych, alkoholu i aldehydów. Dzięki jego hiper-stężeniu oraz szybkiej i łatwej biodegradacji, ilość uwalnianych do środowiska odpadów jest zmniejszona czterokrotnie, w porównaniu z klasycznym produktem. Dlatego stosując rozcieńczony roztwór uwalniamy mniej toksycznych substancji do środowiska.

Ten wyjątkowy skład jest specjalnie zaprojektowany, aby umożliwić indywidualny dobór czasu działania i stężenia środka na narzędzia. Jeden produkt zamiast wielu produktów stosowanych do dezynfekcji narzędzi.

Środek do czyszczenia i dezynfekcji narzędzi, dzięki swojemu składowi, posiada bardzo szerokie spektrum działania.

Działanie bakteriobójcze zgodne z normą EN 1040, EN 13727, EN 14561, MRSA (1% <15 min. 20°C)

Działanie wirusobójcze  zgodne z normą EN 14476

HBC , PRV, HSN1, wirus opryszczki (0,1% 10min. 20°C), HCV, BVDV (0,25% 10min.),

HIV, H1N1 i wirus grypy i wirus ospy (0,75% 5min.), 

Działanie przeciw grzybom  zgodne z normą EN 14563 (0,5% 15 min. 20°C)

mycobacterium tuberculosis

Działanie przeciwko drożdżom zgodnie z normą EN 1275, EN 13624, EN 14562 (0,1% <30 min 20°C)

C. albicans, aspergillus niger

 biosanitizer I

Biosanitizer I dostępny jest w opakowaniach 1000 ml, 5000ml

 kuweta do narzędzi

Do czyszczenia i dezynfekcji narzędzi ręcznie firma Saniswiss zaprojektowała specjalną kuwetę ułatwiającą dezynfekcję i zapobiegającą wylewaniu się środka.