Myjnie do narzędzi kanałowych


Myjnie do narzędzi kanałowych przeznaczone są między innymi do mycia laparoskopów i endoskopów oraz innych narzędzi mikrochirurgicznych, których zastosowanie gwarantuje precyzyjny proces mycia trudnodostępnych miejsc w narzędziach rurowych.

Aby zapewnić jak najlepsze warunki mycia i dezynfekcji producenci myjni zaprojektowali specjalistyczne kosze,
oraz wkłady do koszy kompatybilne z myjniami automatycznymi.
Takie rozwiązanie pozwala na posiadanie przez szpital jednej myjni dezynfektora
do wszystkich narzędzi używanych w placówce.

Idąc za postępem medycyny producenci myjni przystosowali swoje urządzenia do mycia różnorodnych typów endoskopów, laparoskopów, narzędzi mukrochilurgicznych jak i najbardziej zaawansowanego systemu na świecie robotów daVinci, stosowanego w leczeniu zabiegowym wielu schorzeń, w tym chorób nowotworowych, ginekologicznych i urologicznych.
Robot daVinci pracuje zestawem narzędzi chirurgicznych w opatentowanej technice EndoWrist. Narzędzia te zostały tak zaprojektowane, by naśladowały zręczność ludzkiej dłoni oraz nadgarstka. Mają siedem stopni swobody, potrafią także zginać się pod kątem 90 stopni. Każde z nich wykonuje specyficzne czynności,w tym zaciskanie, zakładanie szwów oraz manipulację tkankami. Tak wysoko wyspecjalizowane narzędzia wymagają w pełni skutecznego a zarazem bezpiecznego dla nich systemu mycia oraz dezynfekcji.
Mycie automatyczne endoskopów czy robotów daVinci przy wykorzystaniu myjni producentów dbających o najwyższe standardyprodukcji potwierdzone certyfikatami ISO. Zapewniają najwyższą jakość oferowanych urządzeń co daje gwarancje skuteczności, powtarzalności procesów mycia i dezynfekcji przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa, co jest niezwykle istotne do zachowania kontroli procesu mycia.
Nieprzestrzeganie zaleceń odnośnie mycia i dezynfekcji narzędzi mikrochirurgicznych, endoskopowych czy laparoskopów może nie tylko prowadzić do rozwoju zakażenia, ale także do postawienia błędnej diagnozy (na przykład, jeśli materiał, od jednego pacjent jest w próbkach kolejnych pacjentów) oraz do usterek, czy szybszego zużycia narzędzi.