Myjnie dezynfektory medyczne


Procesy mycia i dezynfekcji narzędzi w szpitalu są uważane przez specjalistów za najbardziej krytyczne a zarazem zbyt mało kontrolowane.
Niezmiernie istotny jest nacisk na pełną automatyzację w całym zakresie procesów mycia, dezynfekcji, rejestracji oraz monitoringu prawidłowego przeprowadzenia ich poszczególnych faz.
Gwarantuje to  powtarzalny przebieg procesu przy minimalizacji nakładów pracy personelu oraz zużycia środków chemicznych. Wśród aktualnie dostępnych na rynku nowoczesnych rozwiązań myjni-dezynfektorów znajdziemy nie tylko różne wielkości i pojemności oraz wersje załadunku ale przede wszystkim liczne usprawnienia jak wstępne podgrzewanie wody w celu przyspieszenia procesu, skuteczne suszenie z filtracją absolutną wchodzącego powietrza, ogrzewanie elektryczne lub parowe, automatyczna kontrola środków, obracania ramion czy ilości zużytej wody. Możemy liczyć również na liczne ułatwienia w obsłudze jak dotykowe ekrany sterujące, wysyłanie informacji do programów rejestrujących obieg narzędzi, rozpoznawanie wózków.


Najbardziej popularne trzy grupy urządzeń przedstawiamy poniżej.


Myjnie pod blatowe do narzędzi do 8 tac DIN, myjnie do obuwia operacyjnego

Małe myjnie do obuwia i narzędzi 

Myjnie dezynfektory

Myjnie do narzędzi w Centralnej Sterylizatorni